طرز تهیه کباب کوبیده

از محبوب ترین غذاهای ایرانیان می توان کباب کوبیده را نام ببریم. اگر فوت و فن پختن کباب کوبیده را به درستی بلد باشید یکی از ساده ترین کباب ها برای پخت می باشد. هدف ما آموزش طرز تهیه کباب کوبیده به منظور پخت راحت می باشد.

 

مواد لازم جهت تهیه کباب کوبیده

اگر می خواهید که کباب کوبیده ای لذیذ تهیه کنید بهتر است تمام مواد لازم را طبق دستور تهیه کنید و پیش ببرید در ضمن طرز تهیه کباب کوبیده آبدار نیاز به آموزش فوت و فن خاص خودش را دارد.

گوشت چرخ کرده یک کیلو گرم

پیاز متوسط۵ عدد

به مقدارلازم نمک و فلفل سیاه و زرد چوبه

به میزان لازم زعفران دم کرده

طرز تهیه کباب کوبیده مجلسی

مخلوطی از گوشت گوسفند و گوساله، حدودا یک کیلو گرم که شامل سر‌دست یا ران گوساله می باشد را چرخ کنید. سپس به گوشت چرخ کرده به میزان نیاز نمک و فلفل بزنید و حسابی گوشت را ورز دهید. بهترین روش برای از بین بردن بوی زهم گوشت اضافه کردن زعفران می باشد. برای استراحت دادن به گوشت آن را حدود چند ساعت درون یخچال قرار دهید. در ادامه 5 عدد پیاز متوسط را با دنده ریز رنده کنید و بعد تمام آب پیاز را از ظرف خارج کنید، (می توانید با دست بر روی پیاز ها فشار وارد کنید تا آب آن بیرون آید) پیاز ها را به گوشت اضافه کنید. با این روش دیگر گوشت کباب از روی سیخ جدا نمی شود. بهتر است دوباره گوشت و پیاز ها را به خوبی ورز دهید به مدت دو الی سه ساعت مجدد گوشت را درون یخچال قرار دهید.

زمان سیخ کردن گوشت یک ظرف آب ولرم جهت مرطوب کردن دستتان کنار دست خود قرار دهید. کمی از گوشت را بردارید و بر روی سیخ پهن کنید. زمانی که گوشت را بر روی سیخ پهن کردید با کمک دو انگشت اشاره و شصت به گونه ای که انگشت شصت بر روی گوشت و انگشت اشاره پستی و بلندی گوشت را یک دست کنید. ابتدا و انتهای گوشت بر روی سیخ را کمی فشار دهید تا گوشت از سیخ جدا نشود.

الان نوبت به درست کردن آتش با ذغال است، زمانی که حرارت مناسب جهت پخت مهیا شد سیخ ها را بر روی حرار قرار می دهیم تا پخته شوند.

کباب کوبیده شما آماده سرو است، می توانید به همراه گوجه پخته شده و ریحان میل کنید.

 

چرا کباب کوبیده سفت می شود؟

اگر می خواهید گوشتی که برای کباب کوبیده استفاده می کنید لذیذ و ترد باشد بهتر است از ترکیب گوشت راسته گوساله با قلوه گاه گوسفند استفاده کنید. با این روش دیگر گوشت شما سفت نمی شود.

 

نکاتی در مورد طرز تهیه کباب کوبیده رستورانی

مناسب ترین ترکیب گوشتی برای کباب کوبیده گوشت بین دنده ها یا همان گوشت قلوه گاه، گوسفند می باشد. در مورد گوشت گوساله نیز بهترین قسمت همان راسته گوساله است. این نسبی که باید باهم ترکیب شوند حتما رعایت کنید دو سوم گوشت گوسفندی و یک سوم گوشت گوساله در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که گوشت را حداقل چهار بار چرخ کنید.

طرز تهیه کباب‌ کوبیده خانگی

اگر می خواهید کباب کوبیده را در منزل درست کنید تمام ترکیب و مواد لازم ذکر شده دقیقا مطابق دستور بالا تهیه کنید، و درون منقل آتش درست کنید و کباب کوبیده لذیذ را پخته و سرو کنید.

 

طرز تهیه کباب کوبیده خانگی در فر

اگر در منزل منقل نداشید و جایی برای درست کردن کباب کوبیده نداشتید می توانید درون فر درست کنید. تمام مواد و روش دقیقا مطابق دستور می باشد.

 

طرز تهیه کباب کوبیده مرغ

کباب کوبیده مرغ مناسب برای کسانی است که نمی خواهند غذای پرچرب میل کنند. در دستور پخت کباب کوبیده با مرغ تنها تفاوت این است که به جای گوشت قرمز از گوشت مرغ استفاده می شود.

 

طرز تهیه کباب کوبیده بناب

یکی از غذا های سنتی و اصیل آذربایجان شرقی کباب کوبیده بناب می باشد. در این نوع کباب پیاز ها را به صورت نگینی خورد می کنند و به گوشت اضافه می کنند.

 

طرز تهیه کباب کوبیده خانگی در ماهیتابه

زمانی که گوشت شما آماده پختن است می توانید ماهی تابه بر روی شعله گارز قرار دهید، تکه ای از گوشت را برداشته و حالت دهید و درون ماهی تابه پهن کنید و اجازه دهید که گوشت با حرارت ملایم پخته شود.

 

رستوران اکبر جوجه اندرزگو دارای چند سال سابقه کار حرفه ای در زمینه فروش غذای آنلاین، پخت و پز  انواع کباب ها، اکبر جوجه  جهت ارائه بهترین و با کیفیت ترین غذا به مشتریان خود می باشد. رستوران اکبر جوجه اندرزگو این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده است تا از طریق سفارش آنلاین غذا در اندرزگو ، غذاهای مورد علاقه خود نظیر: اکبر جوجه، چنجه، ته چین مرغ، کباب کوبیده،  خورشت کرفس، زرشک پلو با مرغ را سفارش دهند.

Summary
recipe image
Recipe Name
طرز تهیه کباب کوبیده
Author Name
Published On
Average Rating
51star1star1star1star1star Based on 1 Review(s)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *